Darmowa dostawa od 300,00 pln
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dlaczego warto jeździć na rolkach

2019-02-15

Jazda na rolkach to rodzaj aktywności fizycznej, który może być uprawiany, bez względu na miejsce zamieszkania. Jeździć na rolkach można niemal wszędzie w przestrzeni miejskiej. W aglomeracjach miejskich znajdują się skwery zieleni, parki, jak również specjalne miejsca, przeznaczone dla miłośników tej dyscypliny sportowej. Ponadto osoby pragnące poruszać się na tym sprzęcie, mogą także uprawiać tę aktywność fizyczną na terenach podmiejskich. Jazda na rolkach nie wymaga posiadania dużej ilości ekwipunku, co wiąże się ze sporymi wydatkami finansowymi. Odpowiednio dobrane wyposażenie w postaci łyżworolek, jak również komplet ochraniaczy i kask, w zupełności wystarczą do rozpoczęcia przygody, zarówno z amatorską, jak i zawodową jazdą na rolkach. Osoby, które pragną zacząć naukę poruszania się na tym sprzęcie sportowym, powinny dodatkowo zaopatrzyć się w odblaski. Szczególnie, jeśli mają zamiar jeździć po zapadnięciu zmroku. Sprawne poruszanie się na rolkach wymaga skompletowania niezbędnego wyposażenia. Najlepiej jest zainwestować w certyfikowane i atestowane rolki, jak również markowe ochraniacze oraz kask z certyfikatem CE, aprobowanym przez wszystkie kraje Unii Europejskiej. Wysokiej jakości łyżworolki i dodatkowe akcesoria są dostępne w ofercie znanych i cenionych producentów, którzy od wielu lat zajmują się projektowaniem oraz wytwarzaniem tych wyrobów. Inwestycja w nowoczesne łyżworolki to sprawdzone rozwiązanie, ponieważ ma się wówczas pewność, że sprzęt ten przetrwa w niezmienionym stanie, bez względu na intensywność jego eksploatacji, jak również będzie należycie zabezpieczał jego użytkownika przed doznaniem kontuzji czy jakikolwiek urazów.

Jazda na rolkach – sport dla osób w różnym wieku

Na wielu forach internetowych zadawane jest pytanie, jakie korzyści przynosi jazda na rolkach? Wiele osób chce wiedzieć, co daje jazda na rolkach. To dyscyplina sportu, która może być uprawiana przez osoby trenującej niegdyś łyżwiarstwo figurowe lub hokej. Łyżworolki to sprzęt dedykowany osobom w różnym wieku. Naukę jazdy na nim można rozpocząć, zarówno w dzieciństwie, w okresie młodości, jak i w życiu dorosłym. Ponadto jeździć na rolkach można od wiosny do jesieni. Uprawianie jazdy na rolkach nie wymaga posiadania doskonałej kondycji fizycznej czy też specjalnych umiejętności. Pierwsze treningi to przede wszystkim nauka utrzymania prawidłowej postawy ciała, równowagi i koordynacji ruchów. Na dalszym etapie jazdy na rolkach, należy rozpocząć treningi ułatwiające ruszanie z miejsca i zatrzymanie się w dowolnie wybranym momencie. Dopiero w późniejszym czasie można dodawać bardziej skomplikowane elementy w postaci figur czy też rozwijania dużej prędkości na krótkich odcinkach trasy. Osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z jazdą na rolkach, powinny wybierać trasy mniej uczęszczane. Najlepiej zacząć naukę od miejsc, w których podłoże jest równe i pozbawione jakichkolwiek przeszkód. W miarę rozwijania techniki jazdy i stylu poruszania się na tym sprzęcie sportowym, można zdecydować się na miejsca bardziej zaludnione, jak również trudniejsze do swobodnego poruszania się. Płynna jazda na rolkach nie wymaga wielu treningów. To dyscyplina sportu, którą można uprawiać od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Najlepiej jest poruszać się w sprzyjających warunkach atmosferycznych, kiedy nie dochodzi do opadów deszczu, mogących negatywnie wpłynąć na komfort jazdy. Uprawianie tego sportu ma jeszcze jedną zaletę. Często pojawia się pytanie, ile kcal spala jazda na rolkach, na które odpowiedź może zaskoczyć. Można spalić nawet do 700 kcal w ciągu godziny intensywnego treningu.

Jazda na rolkach - ile kalorii można stracić? Aktywność fizyczna dla utraty kilogramów

Jazda na rolkach to sport preferowany, nie tylko przez młodzież, ale i osoby dorosłe. Ta forma relaksu i sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu, a także okazja do przebywania na świeżym powietrzu. Czy jazda na rolkach odchudza? Odpowiedź brzmi tak. Jazda na rolkach jest alternatywą jazdy na tradycyjnych deskorolkach, na rowerze czy też popularnych spacerów. Posiadając dobrze dobrany sprzęt, można organizować także wspólne wycieczki plenerowe z rodziną i znajomymi. Jazda na rolkach - ile kcal spala? To zależy od intensywności jazdy, ale średnio w ciągu godziny jest to około 500-700 kcal. Warto wspomnieć, że jazda na rolkach stwarza także okazję do poznania innych miłośników tej dyscypliny sportu. Regularna aktywność fizyczna tego rodzaju, umożliwia pozbycie się nagromadzonego stresu i napięć emocjonalnych. Ta forma rekreacji daje mnóstwo pozytywnej energii, jak również pozwala na rozwijanie swojej sprawności fizycznej. Poruszanie się na rolkach jest niemal tak samo skuteczne w procesie zrzucania zbędnych kilogramów, jak bieganie. Ile kalorii spala jazda na rolkach? W ciągu godziny jazdy można spalić nawet do 700 kalorii, co odpowiada prawie 1/4 dziennego zapotrzebowania na składniki odżywcze dorosłej osoby. A 30 min jazdy na rolkach - ile kalorii? Około 250-350, w zależności od intensywności jazdy i indywidualnych parametrów osoby trenującej. Poruszanie się na rolkach jest wskazane u osób, które planują schudnąć lub też wyrzeźbić swoją sylwetkę. Jakie mięśnie pracują przy jeździe na rolkach? Głównie są to mięśnie nóg, pośladków i brzucha, ale również pracują mięśnie ramion i pleców, co pomaga wyrzeźbić całą sylwetkę. W czasie treningu odbywającego się na świeżym powietrzu dochodzi do powolnego, ale efektywnego spalania tkanki tłuszczowej. Korzyścią z trenowania jazdy na rolkach jest przede wszystkim fakt, że w przeciwieństwie do joggingu, ta aktywność fizyczna nie powoduje nadmiernego obciążenia stawów. Ma to ogromne znaczenie dla osób, które w przeszłości miały problemy z kontuzjami, szczególnie w czasie forsownych i długotrwałych biegów.

Rolki - co dają? Wzmocnienie mięśni i zapobieganie skrzywieniom kręgosłupa

Osoby, którym zależy na poprawie swojej kondycji fizycznej, mogą zdecydować się na jazdę na rolkach. Jest to sport zaliczany do kategorii aerobowych, inaczej zwany cardio. Oznacza to, że jego regularne uprawianie, znacznie poprawia funkcjonowanie całego układu krążenia i wzmacnia mięsień sercowy. Jakie mięśnie pracują podczas jazdy na rolkach? Dzięki tej aktywności angażowane są głównie mięśnie nóg, pośladków, brzucha, ale również ramion i pleców. Dzięki temu pompuje on lepiej krew i efektywniej dostarcza tlen do wszystkich tkanek organizmu. Regularne treningi na rolkach zapobiegają chronicznemu zmęczeniu i dodają potrzebnej do życia energii. Jazda na rolkach to sposób na jędrne uda i pośladki. W trakcie uprawiania tej dyscypliny sportu można rozwinąć duże grupy mięśniowe, szczególnie czterogłowe ud i pośladków. Jazda na rolkach jest sportem dla kobiet walczących z pomarańczową skórką, ponieważ pomaga ona wysmuklić te partie ciała, które zostały objęte cellulitem, bez względu na stopień jego zaawansowania. Poruszanie się na rolkach zapobiega także przybieraniu niewłaściwej postawy ciała, szczególnie garbieniu się, co ma znaczenie u osób wykonujących pracę siedzącą. W trakcie uprawiania tej dyscypliny sportu można szybko i efektywnie wzmocnić mięśnie grzbietu oraz brzucha, odpowiedzialne za przyjmowanie wyprostowanej postawy. Można dzięki temu utrzymywać kręgosłup w dobrej kondycji i zapobiegać skrzywieniom powstająym w trakcie wielogodzinnej pracy w jednej pozycji.

Rolki to idealny sposób na spędzanie wolnego czasu, niezależnie od wieku. Podobnie jak inne sporty rolki umożliwiają zrzucenie zbędnych kalorii oraz poprawę kondycji, a przy tym są uniwersalnym środkiem do przemieszczania się. Jazda na rolkach - ile spala kalorii? Zależy to od kilku czynników, ale z pewnością jest to aktywność, która pomaga zużyć sporo energii.  Oto kilka argumentów, dlaczego warto jeździć na rolkach:

  • Rolki to łatwy i przyjemny sposób spalania kalorii oraz zrzucenia zbędnych kilogramów
  • Można jeździć niezależnie od wieku
  • Ćwiczy partie mięśni nóg, pośladków oraz talię
  • Jazda dotlenia organizm, zwiększa koncentrację, podczas wysiłku wydzielane są endorfiny (hormony szczęścia), zmniejsza się poziom stresu
  • Dzięki rolkom możemy przemieszczać się na duże odległości w krótkim czasie. Przejazd 10 km w ciągu godziny nie stanowi problemu. Nie ma też obaw przed kradzieżą jak w przypadku roweru rolek nie trzeba zostawiać przed sklepem, a w razie konieczności, można je wsadzić do plecaka
  • Dobrze serwisowane mogą posłużyć wiele sezonów
  • Rolki dzielą się na wiele kategorii dlatego nigdy się nie powinny znudzić. Gdy rolkarz rozwinie odpowiednio swoje umiejętności, może przesiąść się z rolek rekreacyjnych na rolki agresywne, szybkościowe czy hokejowe.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2019
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 855 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-11-17
OK
2024-11-09
Szybko, sprawnie, bezproblemowo:)
pixel