Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2019-02-18

Jakie środki bezpieczeństwa zachować w trakcie jazdy na rolkach

Podczas jazdy na rolkach jesteśmy narażeni na różnorakie kontuzje. W celu ich ograniczenia należy podjąć odpowiednie kroki oprócz bezpiecznej, rozważnej jazdy należy zaopatrzyć się w kask oraz ochraniacze.

Podstawową rzeczą, w którą powinien wyposażyć się rolkarz to kask. W przypadku dzieci zarówno kask, jak i ochraniacze to konieczność. Dorośli jednak również powinni mieć na pierwszym miejscu przede wszystkim bezpieczeństwo. Niezależnie, czy jest się poczatkującym, czy też zaawansowanym, sytuacja na trasie może niekiedy nas zaskoczyć (nierówność w drodze, wymuszenie pierwszeństwa, nagła dekoncentracja), a wtedy upadek jest nieunikniony. Dlatego kask jest rekomendowany niezależnie od wieku czy płci.

Szeroki wybór modeli oraz liczne zastosowanie (kask można stosować również na rowerze czy deskorolce) powinny ułatwić decyzję. Przy doborze kasku, oprócz kryterium bezpieczeństwa, należy kierować się również odpowiednią wentylacją oraz dopasowaniem.

Kolejną, niezbędną rzeczą dla zachowania zdrowia podczas jazdy na rolkach są ochraniacze na nadgarstki bo to na nich spoczywa największy ciężar podczas upadania na ręce. Ochraniacze na nadgarstki powinny go usztywniać, mieć dobrą wentylację oraz ergonomiczny kształt. Rzepy powinny odpowiednio uciskać nadgarstek, aby ochraniacz nie ześlizgiwał się z rąk. W celu zapewnienia ochrony kolanom oraz łokciom należy również wyposażyć się w ochraniacze tych miejsc. Podobnie jak w przypadku ochraniaczy na nadgarstki, również te powinny być odpowiednio dopasowane. Nie są jednak tak bardzo sztywne, a ich rola sprowadza się do amortyzowania upadków oraz ochrony przed otarciami.

Należy jednak pamiętać, że nawet najlepsze zabezpieczenia nie dają 100% bezpieczeństwa. Aby tak było, należy kierować się zawsze zdrowym rozsądkiem oraz nie przeceniać swoich umiejętności.

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 721 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-14
Super szybka dostawa !!
2024-05-05
Zamówienie spoko. Rolki śmigają lepiej niż jak nowo kupione. Tylko na opakowaniu była inna informacja niż na kółkach i to mogło wprowadzić w błąd. Powinna być druga naklejka z poprawnym opisem produktu.
pixel